Велешанец со такси шверцувал кокаин

282

Велешанец бил уапсен откако во таксито во кое се возел бил фатен со кокаин, информираше МВР.

СВР Велес поднесе кривична пријава против Е.М. (31) од Скопје и Г.Л. (51) од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори”.

Според полицијата, на 23.02.2018 година на улица Финска во Скопје велешанецот од Е.М. набавил 24 грама кокаин, по што со такси возило заминал за Велес. На автопатот Скопје – Велес, во близина на наплатниот пункт кај Сопот, при преглед на такси возилото и на велешанецот пронашле и одзеле 24 грама кокаин.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.