Велешани излегуваат на улица – Први во Македонија ќе протестираат против покачувањето на горивата

Група граѓани на Велес, утре од 18 до 20 часот ќе ја блокираат улицата Благој Ѓорев во центарот на градот, поточно кружниот тек кај Авона.

Протестот ќе се одржи со цел да се изрази револтот за огромното зголемување на цените на горивата и нафтените деривати. Протестот е уредно пријавен и во МВР.

Извор: www.velesdenes.com

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.