31 C
Skopje
четврток, јули 2, 2020

Велосипедист тешко повреден на патот Прилеп – Крушево

35

 

Автомобил „фолксваген венто“, со прилепски регистарски ознаки, управуван од Р.У.(71) од селото Славеј, прилепско вчера удрил во велосипед управуван од А.Р.(71) од истото село.

Несреќата, информираат од МВР, се случила вчера во 16:40 часот на регионалниот пат Прилеп – Крушево.

-Во незгодата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Градската општа болница Прилеп за укажување на лекарска помош, информираат од полицијата.

Извршен бил увид на местото на незгодата од еки

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.