Велосипедист тешко повреден во сообраќајна несреќа

21

Шеесет и шест годишниот Ј.А. од Кавадарци се здобил со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера попладне на улицата „Страшо Пинџур“ во с. Ваташа, кавадаречко.

-„Форд фокус“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Л.Ѓ.(31) од Кавадарци, удрило во велосипед управуван од Ј.А.(66) од Кавадарци. Ј.А. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Кавадарци, информираат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кавадарци.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.