Велосипедист тешко повреден во сообраќајка во Мичурин

113

Од МВР информираат дека несреќата се случила кога автомобил „Киа“ управуван од скопјанката З.Н.А. (39) удрила во велодипед пони кој го возел Д.М.

Со возило на итна медицинска помош повредениот бил пренесен во Ургентниот центар каде му се контатирани тешки повреди и е задржан на понатамошно лекување.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.