16.2 C
Skopje
недела, јули 21, 2019

Ви пречи акцентот за вашето презиме, а не ви пречи што менувате име на државата? (ВИДЕО)

107

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев на својот Фејсбук профил објави видео од делот за името од ТВ дуелот во емисијата „Само вистина“ во која тој го запраша Хари Локвенец како е можно да му пречи акцентирањето на неговото презиме, а не му пречи што менува име на државата.

„Господине Локвенец, Вие се буните за АКЦЕНТОТ на Вашето презиме, а НЕ Ви пречи што менувате ИМЕ на државата? Прекрстувате ДРЖАВА со 2 милиони граѓани и око НЕ ви трепнува? Референдумот пропадна, народот го сака уставното име Република Македонија“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.