Видал и официјално во Баерн Минхен

160
Дали Видал е алката која минатата сезона му недостигаше на Пеп за освојување на ЛШ ?

Шампионот на Бундеслигата уште мината недела најави дека е постигнат договор со Јувентус, а чилеанскиот репрезентативец денес ги мина и лекарските прегледи, по што стави потпис на договорот со “баварците”.

28-годишниот играч за врска доаѓа како огромно засилување за средниот ред на Баерн, особено што еден од главните играчи изминативе сезони, Бастијан Швајнштајгер си замина од клубот и потпиша со Манчестер Јунајтед.

Видал својата кариера ја започна во Коло Коло, од каде пристигна во Бундеслигата, односно во Баер Леверкузен. во 2011-та година потпиша договор со Јувентус, каде за четири години освои четири титули во Серија А и италијанскиот куп, а негов последен натпревар со Јуве беше финалето во Лигата на шампионите, каде беа поразени од Барселона.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.