(ВИДЕО) Алжир по земјотресот

Земјотресот ја погоди провинцијата Мила, на околу 350 километри источно од главниот град на Алжир.

Исто така, предизвикани се оштетувања на патиштата, кои се затворени за сообраќај.

Во земјотресот со јачина од 6,7 степени што го погоди Алжир во 2003 година загинаа 2.000 луѓе.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.