-1 C
Skopje
петок, јануари 15, 2021

(ВИДЕО) Англија победи во дербито со Белгија, Хрватска подобра од Шведска

41

„Гордиот Албион“ успеа да ја стабилизира играта против Белгија и да слави во дербито на денот во оваа конкуренција до 2:1.

Белгија поведе со голот на Лукаку од пенал во 16 минута, Рашфорд во 39 минута израмни на 1:1.

Конечните 2:1 беа дело на Мејсон Маунт по асистенцијата на Трипие во 65 минута.

Во Лигата А, Хрватска ја совлада Шведска со 2:1 со головите на Власиќ и на Крамариќ, за гостите прецизен беше Берг.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.