ВИДЕО: Аргентински навивачи брутално тепаат Бразилец

42

Потресни  сцени доаѓаат од Порто Алегре каде што се сместени навивачите на Аргентина.

На видеото се гледа како тие  брутално претепуваат 50-годишен Бразилец и му ја земаат торбата со влезници пред мечот Аргентина и Нигерија кој се одигра во средата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.