ВИДЕО: Бабичка со автомобил влета во шопинг центар

113

Анонимна госпоѓа сакала со автомобилот да тргне во рикверц, но се збунила па со полна гас тргнала напред и влетала во шопинг центар.

Иако многумина помислиле дека станува збор за „бесен“ возач, сепак станува збор за збунета 87 – годишна бабичка, која случајно ја притиснала педалата за гас мислејќи дека автомобилот ќе тргне наназад.

За среќа никој не е поврееден, а старицата се извцлекла само со неколку гребнатини.
По ова, се чини дека е вистинско време таа да се откаже од возењето.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.