(ВИДЕО) Битолчанец украде столче од пред локал, сопственикот го бара за да му го даде и другиот

307

Во петокот, во околу 02:30 часот по полноќ, од пред еден локал во Битола, маж украл стол, оставен пред самиот локал.

Кражбата на столот била снимена од безбедносната камера, а сопственикот ја објави снимката на Фејсбук.

„Ако го познава некој чичкото нека му каже да дојде ќе му го дадеме и другиот стол“, стои во опис на видеото.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.