ВИДЕО| Бобан Стефковски на прес-конференција на советничка на СДСМ: Георгиевски исплаќал хонорар на едно лице по 91.500 денари

234

„СДСМ мора да и погледне на вистината во очи. По најавите за прес конференција на СДСМ пред општина Гази Баба излегов надвор со…“, и рече градоначалникот на Општина Гази Баба Бобан Стефковски на советничката од СДСМ Сузана Трпковска која сакаше да одржи прес-конференција пред Општината.

Градоначалникот ја праша советничката дали знае колку пари потрошил поранешниот прв човек на Гази Баба од СДСМ, Борис Георгиевски? Дали Советот го изгласал буџетот?

https://www.facebook.com/watch/?v=5402265146464195&t=0

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.