(ВИДЕО) Борисов нарачал да се испратат стотина скафандери за браќата во Македонија

70

Бугарскиот премиер Бојко Борисов најави дека ќе испрати стотина парчиња заштитна облека (скафандери) за Северна Македонија, јавува БГНЕС.

 „Нарачав да се испратат стотина скафандери за нашите браќа во Северна Македонија. Да им испратиме на лекарите кои се во првата борбена линија. Лесно е да кажуваш ‘браќа сме’ ама браќа се познаваат кога ти е тешко. Кога ти умира народот“, рече Борисов.
https://www.youtube.com/watch?v=uxcz1n5LwB0&feature=emb_logo

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.