(ВИДЕО) Бостон поведе против Торонто, Клиперс го совлада Денвер

18

Неверојатна партија на кошаркарите на Бостон Селтикс против тимот на Торонто Репторс, кој генерално во одредени моменти од средбата не личеше на себе (111:89).

Бостон дојде до предност во серијата со 3:2 и на чекор од конференциско финале во НБА лигата.

Уште на почеток од средбата, Бостон тргна уверливо со 11:25, за подоцна тој резултат и таа предност само да ја надоградува.

Џејлин Браун беше најефикасен кај Бостон Селтикс со 27 поени, додека кај Торонто, Фреди Ванвлит запиша 18 поени и беше најефикасен кај своите.

Од другиот натпревар во западната конференција, Клиперс остварија победа против Денвер со 113:107 и поведоа во серијата со 2:1.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.