(ВИДЕО) Брутална тепачка на Делиите во Берн, полицијата пукаше во воздух

39

Навивачи на Црвена Звезда денеска направија сериозен инцидент во Берн пред натпреварот со Јанг Бојс во рамки на плејофот за пласман во групната фаза од Лигата на шампиони.

Тепачката се случила во близина на рехабилитационен центар за одвивкнување од наркотици. Според информациите, Делиите биле испровоцирани од неколку зависници по што настанала опта тепачка. Полицијата мораше да ги смирува страстите со тоа што пукаше во воздух.

Видео од инцидентот во Берн можете да погледнете на следниот линк ТУКА.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.