ВИДЕО: Четирите сигнали кои предупредуваат на срцев удар

120

Телото се обидува да не предупреди денови порано, недели, понекогаш дури и еден до два месеци пред самиот удар.

Неодамна доктор Чонси Крандал креирал специјална бесплатна видео презентација за четири злокобни предупредувачки симптоми на кои треба посебно да се обрне внимание.

Треба да се обрне внимание на болката во градите, иако секоја болка во градите не мора да значи и срцев удар. Може да се почувствува и болка во вратот, рацете, грбот, па дури и во вилицата. Вториот знак се потењето и мачнината. Третиот знак се проблеми со дишењето, а четвртиот знак е проблем со желудникот.

Јасна е врската помеѓу одложувањето на лекувањето на симптомите на срцев удар и на смрт или заболување, покажуваат статистиките.

Поради тоа е многу важно да знаете што вашето срце сака да ви каже со знаците за предупредување кои се прикажани во видеото.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.