(ВИДЕО) Четврто голчиште на Барди сезонава

26

Леванте има 2:0 на полувреме против Бетис, а тоа е затоа што го има Енис Барди. Македонскиот репрезентативец не игра на позиција напаѓач, ама погледнете го како се однесува кога ќе прими топка во напад, како врвен голгетер. Втор негов после долгата пауза.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.