ВИДЕО: Десетгодишната Адел – моќен глас на мало девојче

74

Има само 10 години, а веќе ја споредуваат со британската дива Адел.

Малата американка Оливија Кај има прекрасен и моќен глас, а тоа го докажа со пеење на песните на една од најдобрите пејачки на сите времиња, Адел.

Таа на музичкиот канал Ју тјуб ги поставува песните и добива позитвни коментари. Веќе јасно дека ова девојче ја чека успешна кариера.

)

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.