ВИДЕО: Детонација за една секунда уништи цел град!

51

На оваа вознемирувачка видео снимка се гледа моментот кога детонација од огромни размери буквално за секунда го избриша сирискиот град Марат ал Нуман од лицето на земјата.

Се уште не знае кој стои зад овој напад, а се стравува дека има голем број на повредени и загинати.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.