(ВИДЕО) Дончиќ за нова вила потроши 2.7 милиони долари

Ѕвездата на НБА лигашот Далас,  Лука Дончиќ се „ поднови“ со нова луксузна вила.

Словенечкиот кошаркар за инвестицијата потроши 2.7 милиони долари.

Вилата, лоцирана во Далас, е изградена пред четири децении и е со површина од 500 метри квадратни.