(ВИДЕО) Драма: Жена се онесвести во обид да спречи рушење на куќа

135

На улицата Димо Хаџи Димов во Кисела Вода, денес се случуваше вистинска драма. Соседите не дозволува багерот да ја сруши куќата на чие место треба да се гради станбена зграда. Силвана, која е сопственичка на местото се онесвести. Екипа на Брза помош дојде да и помогне на жената, а друга екипа на полицијата се обидуваше да ги смири двете раскарани страни.

,,Не ја давам ниту куќата, ниту имотот. Не давам да рушат. Овде е мое. Имам две тапии и куп документи, не може да градат.” изјави за А1он Силвана Ивановска.

Целата сторија може да ја прочитате на А1он.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.