ВИДЕО: Дунавка до новинарите: Кога ве плаќав пишувавте убавини за мене, сега сега не ве плаќам…

70

По вчерашните критики за нејзиниот лош српски,  Дунавка Трифуновска се огласи на социјалните мрежи, обвинувајќи ја македонската новинарска фела и медиумите за мито и корупција.

Еве што македонскиот топ модел,  како што самата се нарекува, објави на својот Фејсбук профил:

2dum.jpg500

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.