(ВИДЕО) ЕХФ ја избра одбраната на Митревски за најубава во ЛШ, Стоилов со втор најубав гол

94

Никола Митревски со Порто славеше против ПИК Сегед, мечот го заврши со 15 одбрани, една од нив избрана за најдобра во Лигата на шампионите.

Спектакуларната реакција и одбраната со глава на Митревски е избрана за најубава во ЛШ.

Стоилов со шрауба постигна гол против Фленсбург, го освои второто место меѓу најубавите голови.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.