(ВИДЕО) Експлодира автомобил-бомба на пазар во Сирија, има повеќе загинати!

24

Експлодира автомобил-бомба на пазарот во градот Рас ал-Аин на северот на Сирија, во пограничната зона со Турција, јави сириската државна агенција.

Ројтерс објави дека во експлозијата загинале неколку лица, без да се наведе точниот број на жртвите.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.