(ВИДЕО) Еуфоричен пречек на Бока Јуниорс во Мадрид

166

Играчите на Бока Јуниорс пристигнаа во Мадрид, а беа дочекани далеку поеуфорично отколку колегите од Ривер Плата.

Голем број обожаватели со транспаренти и шалови го поздравија тимот уште на аеродромот, а потоа и пред хотелот во главниот град на Шпанија.

Играчите на Бока беа добредојдени и од навивач кој се маскирал во Диего Марадона. Според него, „нема сомнеж дека Бока ќе го подигне седмиот куп на Копа Либертадорес”.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.