(ВИДЕО) Горат стотици прагови во Куманово – железничкиот сообраќај во прекин

69

Стотици дрвени прагови извадени од железничката пруга во реконструкција горат во близина на железничката станица во Куманово.

Од пожарот се издигнува густ чад.

Праговите се намачкани со катран поради што од пожарот се шири и неподнослив мирис.

Интервенцијата е во тек.

Фотографиите и видеото се направени од повеќе локации во Куманово.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.