ВИДЕО| Градоначалникот на Струмица се весели во кафана – За ВИП гости не важат ковид протоколи!

Струмичкиот градоначалник Костадин Костадинов се чини дека е ВИП гостин вечерва во ресторан во Струмица, според видеото и фотографиите подолу:

Може да се забележи дека во објектот не се почитуваат никакви ковид протоколи,  но затоа се шеруваат видеа и фотографии по социјални мрежи.

Според Извори на Нетпрес, во кафеана прослава со жива музика организирал струмичанецот Лазо Котуровиќ, алијас Лазо Длгио, кој има криминално досие и е осудуван за што и одлежал затворска казна.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.