ВИДЕО: Гром удира во највисоката кула во ЕУ

Гром го погоди врвот на кулата Шард, највисокио облакодер во Лондон.

Повеќе луѓе успеале да го снимат моментот кога громот удира во Шард.

Оваа стаклена кула е висока 306 метри и има 87 ката.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.