(ВИДЕО) Хаос на бензинска во Делчево по поскапувањето на горивата

148

Зголемените цени на горивата од вечерва на полноќ направија речици вистински хаос во Делчево.

Колона од речиси стотици возила денеска попладне чекаа во ред за да наполнат бензин на бензинската пумпа во градот.

Видеото на социјалните мрежи предизвика различен вид на коментари и додека едни ги напаѓаа, други ги поддржуваа возачите, погледнете.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.