ВИДЕО: Хаос во Аргентина, Меси излезе на вечера во Буенос Аирес

Три месеци откако со Аргентина ја освои титулата светски шампион, Лионел Меси во татковината буквално не може да излезе на вечера во ресторан, а да не се случи хаос.

Таква беше ситуацијата и вчеравечер во Буенос Аирес.

Меси е дома поради два пријателски натпревари со репрезентацијата. Аргентина во четврток игра против Панама, а пет ден подоцна против Курасао.

Официјално најдобриот играч во светот бил на вечера во ресторан, каде пристигнал без многу гужва и галама, трудејќи се да остане незабележлив. Но, набрзо пред ресторан настанал вистински хаос. Голем број обожаватели се собрале и го чекале да излезе.

Навивачите и обожаватели го чекале фудбалерот два часа пред ресторанот, а за тоа време пееле навивачки песни и го скандирале неговото име.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.