(ВИДЕО) Хаос во Кина, тренер давеше навивач среде натпревар!

45

Словенечкиот кошаркарски стручњак, Меми Бечировиќ, направи вистински хаос на мечот со кинеското првенство.

Тренерот на Џиангсу Драгонс полуде, откако еден од неговите навивачи ја турна сопругата, која се обидуваше да спречи дофрлања кон играчите на теренот.

Кинезот прво неколку пати ја турна, а потоа Бечировиќ отиде физички да се пресмета со него. Тој дојде до навивачот и го удри, а потоа почна да го гуши.

Интересно е тоа што во оваа расправија и физичка пресметка беше вклучен и поранешниот НБА кошаркар, Ленс Стивенсон. Тој почна да се расправа со навивачот на домашната екипа, а кога човекот почна да се фрла предмети кон неа и покажувајќи го средниот прст, таа бурно реагираше.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.