ВИДЕО: Хурем се враќа на малите екрани!

133

Преубавата актерка Меријем Узерли која се прослави како Хурем  се враќа на малите екрани,и тоа повторно како султанка.

Таа ќе ја толкува  улогата на Косем султан  во новата турска  серија „ Величенствениот век – Косем“.

Серијата се подготвува  од страна на TIMS а ќе раскажува  за животот и настаните Цариград во  времето на владеењето на пра-внукот  на Сулејман и  Хурем, Султан Ахмед I и неговата сопруга Косем. Таа има грчко потекло, ќерка е на свештеник од остовор Тинос. На само 15 години таа била продадена во харемот на султан Ахмед I.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.