ВИДЕО I Бутел како да е решен уште сега да ја избере Силјановска Давкова за претседател, не само да собира потписи

Секаде во Македонија се чека во редици за потпис за претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова, која вчера на Конвенцијата на партијата беше избрана за нивен кандидат на претседателските избори. Но, во Бутел како уште сега да се подготвени да ја изгласаат за претседел, иако само се собираат потписи за нејзината канидадтура.

Видеото што е направено во Бутел прикажува многу народ излезен да го даде поптисот за Силјановска Давкова.

По информациите што доаѓаат од терен секаде има големи редови, Битола, Охрид Кисела Вода, Ѓорче Петров, Кочани, Штип, Крива Паланка.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.