ВИДЕО I Две лица загинаа во пожарот во Петроварадин

Две лица загинаа во пожар што рано утринава избувна во Петроварадин.

Како што неофицијално потврдија за РТС, во пожарот загинал 71-годишен маж, додека другата жртва не е идентификувана.

Портпаролот на итната помош, д-р Зоран Круљ, за РТС вели дека нивната екипа интервенирала околу 5:30 часот.

„На лице место се пронајдени две јагленосани тела, а тимот им помогнал на жени на возраст од 67 и 43 години кои имале стресна реакција. Не биле префрлени во болница, но на лице место им била укажана помош“, вели Круљ.

Пожарот го изгаснале 11 пожарникари кои прво го спречиле ширењето на пожарот на целата зграда. Граѓаните кои живеат во близина можат да слушнат дека порано имало ресторан наречен „Кабаре авантура“, пренесува порталот 021.rs.

Полицијата и обвинителството вршат увид, а нешто по осум часот тој дел од улицата е повторно пуштен за сообраќај.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NS Uživo (@nsuzivo.rs)

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.