(ВИДЕО и ФОТО) Навивачката група „Комити“ приреди спектакл за ракометарите на Вардар пред мечот со Еурофарм Пелистер

156

Машкиот ракометен шампион Вардар од Скопје утре го пречекува Битолски Еурофарм Пелистер во третото коло од ракометниот плејоф,  па иако повеќе од јасно е дека се ќе се решава на реваншот во Битола кој е подоцна на календарот, сите се свесни дека утрешниот натпревар има огромно значење.

Поради тоа, актуелниот првак денеска доби посебна поддршка од своите верни „Комити“, кои добија специјална дозвола и приредија нешто незаборавно за своите ракометари во „Јане Сандански“ за време на последниот тренинг пред утрешниот меч.

„Комити“ приредија и пиротехничко шоу со цел да ги мотивираат своите миленици, кои утре сигурно ќе бркаат победа на домашен терен во дуелот против Еурофарм Пелистер кој е закажан во 17:00 часот.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.