ВИДЕО I Ибра до навивачите на Верона кои го свиркаа: Продолжете да свирите, ова e најголемиот момент за вас оваа година!

Златан Ибрахимовиќ синоќа се збогува со фановите на Милан, стави крај на кариерата, но не сите на Сан Сиро беа трогнати од тоа.

Додека Ибра држеше говор, фановите на Верона го свиркаа, а тој им рече: „Продолжете да свирите. Ова што ме гледате е најголемиот момент за вас оваа година“.