ВИДЕО I Кошаркарите на Партизан пречекани како херои на аеродром од навивачите

Доцна во ноќта, по пристигнувањето на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ од Мадрид, кошаркарите на Партизан кој одиграа уште една маестрална партија и го растурија Реал Мадрид со 15 поени разлика на гости (80:95) во меч кој го одбележа уличарска тепачка, стотина навивачи на белградскиот клуб ги пречекале своите миленици.

Реал Мадрид и Партизан сега ги очекуваат вестите за казнети и суспендирани играчи пред следните два дуели во Белград.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vladan Tegeltija (@tegeltijavladan)

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.