15.8 C
Skopje
сабота, јуни 3, 2023

ВИДЕО I Металика објави песна и најави нов албум по шест години пауза

Металика по шест години пауза објави песна насловена „Lux Aeterna“ и го најави новиот албум.

Спотот е објавен пред помалку од 24 часа, а веќе е прегледан близу 3 милиони пати. Обожавателите на овој бенд се воодушевени од нивното враќање на музичката сцена.

-Фактот дека песната е објавена без најава ја прави уште подобра, напишал еден обожавател.

Албумот „72 Seasons“ ќе биде објавен на 14 април следната година и ќе содржи 12 песни.

Металика во април ќе започне и светска турнеја која ќе трае до 2024 година.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.