ВИДЕО I Миовски му даде гол и на големиот Селтик

Бојан Миовски е во одлична форма.Тој денеска даде гол за својот Абердин откако убаво го „измеша“ обрамбениот играч на Селтик.Сепак тоа не беше доволно за победа бидејќи гостите постигнаа гол за 1-1.

https://twitter.com/FootColic/status/1753776673261007066?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1753776673261007066%7Ctwgr%5Ec40f5ee31f41b2072e49a08af621c30b306e8216%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fpressingtv.mk%2Fsport%2Fmiovski-mu-dade-gol-na-golemiot-seltik-video%2F