ВИДЕО I Норвешка ќе го отвори најдолгиот велосипедски тунел во Европа

Норвешкиот град Берген се подготвува да го отвори најдолгиот наменски изграден тунел за пешаци и велосипеди во светот, јавува „Евроњуз“. На 15 април, тунелот долг 2.9 километри ќе биде отворен за јавноста со настани за трчање и велосипедизам. За да се помине низ тунелот, потребни се околу 10 минути со велосипед и 30 до 45 минути пешки.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.