ВИДЕО I Приведен анестизиологот кој во живо на Тик Ток покажуваше пациентки во тетовската болница

Како што објави ТВ21, приведен е анестизиологот кој снимал и објавувал пациенти на социјалната мрежа “Тик Ток”.

Од МВР за ТВ21 го потврдиле случајот.

Се работи за 43 годишно лице.

„На 14.04.2023 во 23.40 часот во тетовско Одри полициски службеници го привеле В.Д. (43),постапувајќи по пријава од страна на П.В. , директор на Клиничка болница Тетово дека В.Д.,вработен како анестезиолог во болницата, снимал и објавувал преку мрежата “тик ток” лекарски персонал и пациенти на кои им се пружала лекарска помош.Известен е јавен обвинител и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава“, велат од МВР.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.