ВИДЕО I Страотна тепачка во Куманово – ги извадија од автомобилот, ги легнаа на асфалтот и ги држеа за вратот

Тензична снимка од тепачка која се случила синоќа во центарот Куманово објави порталот Скопје1.

На видеото се гледа како две лица излегувајќи од бел автомобил напаѓаат други две лица во автомобил паркиран пред нивниот.

Едното од лицата држи друго лице на автомобилската врата тепајќи го. Се слушаат и пцовки на албански јазик.

Не е познато зошто настанала тепачката и дали настанот е пријавен во полиција.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.