ВИДЕО| И во Берово потфрли поддршката за Пендаровски и СДСМ

Слаба посетеност на предизборниот митинг на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски и во Берово во вторникот вечерта, покажува снимката што ја објави порталот Курир.мк потфрли во Берово.

Имено вечерва на митингот на актуелниот претседател Пендаровски буквално имаше само малкумина негови и партиски поддржувачи кои го проследија неговото обраќање

Слична беше сликата и ден претходно во скопската општина Кисела Вода каде СДСМ доживвеа вистински дебал.