ВИДЕО: И Заев инволвиран во „Рекет“, потврдува Боки 13!?

Бојан Јовановски, алијас Боки 13, освен што бил во координација со првиот човек на СЈО, Катица Јанева, тој исто така бил во координација за случајот „рекет“ и со премиерот на Македонија, Зоран Заев, објавува италијанскиот весник „Ла Верита“, пренесува НетПрес.

„БЈ: Утре се глеам со него

ЈК:Со Дејан?

БЈ: Не

ЈК: Со Жаре?

БЈ: Со Зоки.

ЈК: Со Зоки?

БЈ: Со Заев.“

Ова е дел од снимениот разговор меѓу Јордан Камчев и Бојан Јовановски, кој го објави денеска „Ла Верита“. Овој дел е од 05:27.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=M0SFsa3X6Tc