ВИДЕО Идентификуван човекот кој со моторна пила влезе во зградата на РТС

141

Претседателот Алексаднар Вучиќ на прес конференција денес изјави дека полицијата го идентификувала лицето кое синоќа со оторна пила влезе во зградата на РТС.

Надлежните си ја работат својата работа, немој да се грижите и за него а и за уште многу други, рече Вучиќ во своето обраќање, нагласувајќи дека ваквата метода  или уцена, може да помине во друга замја, но не и во Србија.

Skin Delight

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.