(ВИДЕО) Италијанец ја загуби трката, му испадна половиот орган

Пехови во спортот често се случуваат, но она што го доживеа италијанскиот атлетичар Алберто Нонино ретко се гледа на спортски терени.

Младиот атлетичар учествуваше на трка на 400 метри во рамки на Светското првенство за јуниори. За време на трката на Алберто му се скина шорцот.

Поради тоа, тој мораше да намали со темпото на трчање, а со рака да го покрие и половиот орган.

На трката заврши на претпоследното место.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.