14.5 C
Skopje
недела, октомври 25, 2020

(ВИДЕО) Изгоре камион полн со чоколадо во Хрватска

323

Вчеравечер се случила експлозија на камион на автопатот А3 во Хрваткска кај Славонски Брод. Камионот со приколка бил полн со чоколадо.

Камионот целосно изгоре, а утрово останале само траги од чоколадото што го превезувал.

„На 221-от километар од автопатот А3, на неговата јужна лента, најпрво се запали приколката, а потоа и камионот, што на крајот изгоре целосно. Извештајот го примивме во 00:20 часот, а сообраќајот беше забавен од овој настан од 00:40 до 1:20 часот. Интервенираше противпожарната бригада Славонски Брод “, изјави за СБплус Дамир Брежиќ, полициски службеник за односи со јавноста на полициската управа Брод – Посавина.

Граѓаните што живеат во близина слушнале две експлозии.Никој не е повреден.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.