ВИДЕО: Извлечени остатоците од автобусот- еве што остана од него

277

Автобусот кој се преврте вчера на автопатот Скопје-Тетово во моментов се крена со кран и ќе се носи во касарната во Ѓорче Петров.

Таму ќе продолжи увидот и ќе се собираат докази за да се утврди како се случила сообраќајката кај селото Ласкарци на патот Скопје-Тетово.

ВИДЕО: МКД.МК

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.