ВИДЕО: Јелена Карлеуша објаснува како се пее „Зајди, зајди“

163

Контраверзната српска пејачка Јелена Карлеуша се најде за компетентна да кажe како се пее една од најубавите, но и најтешките македонски песни „Зајди, зајди“.

Таа на својот профил на Твитер напиша : Еве како се пее “Зајди, зајди“ …. до моите македонски фанови“ во прилог постираше видео од нејзината свадба кога ја пее популарната песна на Александар Сариевски.

jelena-k-670x109

Во продолжение погледнете и слушнете како Карлеуша ја изведува „Зајди, зајди“ и оценете дали баш така се пее.


Во прилог и наша порака до српската пејачка за тоа како се пее „Зајди, зајди“ оргиналот од Александар Сариевски и една нејзина изведба од Тоше Проески.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.